Strona 1 z 1

Ogrzewanie a pompa ciepła

: wt cze 29, 2021 11:10 am
autor: Antonia1
Cześć! Jeśli ktoś z Was zastanawiałby się nad ekologicznym systemem grzewczym to mogę polecić firmę https://varme.tech/, która odpowiada za pompy ciepła wysokiej jakości z dużą wydajnością i niskim poziomem hałasu. Pompy ciepła Varme to świetny sposób na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania w domu, ich produkty to przede wszystkim wysoka klasa energetyczna w pełni wydajne :)

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

: wt sie 24, 2021 2:25 pm
autor: Piernik_13
W dzisiejszych czasach warto stawiać na ekologiczne rozwiązania, takie jak fotowoltaika czy pompy ciepła. Instalacja tych urządzeń jest bardzo dobra dla naszego środowiska, a także dla naszego portfela - inwestycja zwraca się już po kilku latach. Panele fotowoltaiczne i pompę ciepła zamontowała mi firma https://ekoi.pl/ z której jestem zachwycony - wszystko odbyło się szybko i sprawnie, dostałem długą gwarancję na usługę montażu, a także zostało mi wszystko dokładnie wytłumaczone. Nie spodziewałem się, że rachunki za energię i ciepłą wodę spadną aż tak bardzo!

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

: śr wrz 29, 2021 3:21 pm
autor: centuria
fotowoltaika jest opłacalna już dla prywatnych domów a dla rolnika tym bardziej. Jakiś czas temu nasz znajomy, który prowadzi profesjonalne gospodarstwo rolne zakładał fotowoltaikę https://sazet.com.pl/fotowoltaika-inowroclaw/ . Miał dużo terenu, na którym mógł postawić panele słoneczne i teraz ma energię i dla własnego domu i do utrzymania urządzeń w gospodarstwie, a tego jest tam tyle, że nawet sobie nie zdawaliśmy sprawy.

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

: pn paź 18, 2021 6:23 pm
autor: Lubov
Jeżeli potrzebujesz jakiś informacji na temat pompy ciepła to na pewno znajdziesz je tutaj https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/ . Może to rozwieje Twoje wątpliwości.

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

: śr lis 03, 2021 11:35 am
autor: Sara
Warto także rzucić okiem na ogrzewanie podłogowe: https://terme.pl/pl/blog/Wszystko-co-mu ... ogowym./26 . Coraz więcej osób przy budowie domu decyduje się na to rozwiązanie. Moim zdaniem takie ogrzewanie podłogowe to bardzo dobry wybór i faktycznie warto wziąć pod uwagę przy wyborze ogrzewania.

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

: śr lis 10, 2021 7:41 pm
autor: melania94
Jeśli korzystacie z takich rozwiązań, to z pewnością warto wybierać firmy, które mają doświadczenie na rynku i mogą pochwalić się świetnymi rekomendacjami. Na stronie http://universun.pl/fotowoltaika-jelenia-gora/ dowiecie się sporo, między innymi poznacie różnice między tradycyjnym, a inteligentnym systemem paneli fotowoltaicznym. W obecnych czasach, gdzie są ciągle podwyżki cen, warto stać się niezależnym.

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

: wt lis 30, 2021 7:14 pm
autor: małwa
No właściwie to wasz pomysł, co chcecie mieć w domu za ogrzewanie, ale moim zdaniem najlepsze będą instalacje centralnego ogrzewania Rzeszów . Są najpewniejsze w czasach, kiedy wszystko się tak dynamicznie zmienia. Myślę, że sytuacja jest dla Was jasna - odcięcie od gazu powoduje kosmiczne ceny i setki nagłych zmian pieców.

Re: Ogrzewanie a pompa ciepła

: ndz maja 22, 2022 9:30 pm
autor: Sjoban
Wymiana starego pieca to bardzo dobry pomysł. Aktualnie można sporo skorzystać na dofinansowaniu do wymiany pieca. Wcale nie musi to być kolejny piec, który będzie wymagał obsługi. Gazowego tez już nikt nie chce bo nie wiadomo jakie będą ceny gazu. Pompa ciepła to bardzo dobre rozwiązanie. Warto tez pomyśleć o panelach na dachu. Trzeba tylko dobrze wybrać źródło dotacji, bo tych źródeł trochę jest. Dotarłam do artykułu w którym znalazłam spis programów krajowych i regionalnych zobacz tu: https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do ... 2022-roku/