Ogrzewanie domu

małwa
Posty: 245
Rejestracja: pn mar 08, 2021 11:59 am

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: małwa »

Sporo można mówić o tym ogrzewaniu, ale jednak są problemy, których ot tak nie przeskoczymy. Jeśli pojawiają się na przykład plamy na kominie w części, która jest w domu, należy wezwać fachowca z frezowaniekominow.INFO. On znajdzie przyczynę i z Waszą pomocą ją wyeliminuje, Nie może przecież za was zmienić paliwa np.

Izooldix
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 09, 2021 1:07 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Izooldix »

A ja to w ogóle nie mam komina w domu, bardzo mnie to cieszy, bo komin to nie tylko zabranie miejsca w domu, ale i też bardzo duże koszty. Jeżeli ma się rekuperacje i pompę ciepła to kominy są kompletnie zbędne przecież. Co do właśnie rekuperacji, pompy ciepła to mega polecam takie połączenie. Zgłoście się tak jak i ja do firmy Erco Łódź jak będziecie potrzebować wyceny i sprawdzonej ekipy od takich instalacji.

Antonia1
Posty: 77
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:36 am

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Antonia1 »

Myślę, że dobrym rozwiązaniem jako ogrzewanie będzie pompa ciepła, dlatego na varme.tech/ znajdziecie wybór ekologicznych urządzeń o wysokiej jakości klasie energetycznej, co daje niskie rachunki i wysoką wydajność. Pompy ciepła Varme to świetny sposób na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania w domu.

swen
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 19, 2021 5:08 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: swen »

znajomi mają pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. Na tym mają panele winylowe arbiton. Zimę przeżyli i są zadowoleni. Dobrze oddają ciepło. Są przyjemne w dotyku. Jak jestem u nich to lubię chodzić na boso.

melania94
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 21, 2021 8:15 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: melania94 »

Warto inwestować w porządne i bezpieczne ogrzewanie dla domu. Na stronie instalacjebudowlane/pl/9510-23-40-bezpieczne-ogrzewanie-z-zamknieta-komora-spalania.html dowiecie się więcej o piecach kondensacyjnych posiadających zamkniętą komorę spalania. Co ważne kotły z zamkniętą komorą spalania w przeciwieństwie od tych pracujących z otwartą komorą spalania pobierają powietrze z zewnątrz, ponieważ wyposażone są dodatkowo w przewód powietrzno-spalinowy. Dzięki temu możecie być bezpieczni o to, że nie powstanie czad w domu.

melania94
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 21, 2021 8:15 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: melania94 »

Coraz większa ilość osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych, a nadwyżkę zgromadzonej energii może być wykorzystana do zasilania pomp ciepła, kotłów z gorącą wodą, oświetlenia, oraz innych urządzeń potrzebujących prądu do optymalnej pracy w domu czy firmie. W fotowoltaika tomaszów mazowiecki znajdziecie więcej informacji na temat takich inwestycji.

addition
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 07, 2021 12:34 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: addition »

Jestem w trakcie budowy domu i razem z żoną zastanawiamy się, jaki piec na ekogroszek wybrać. Moglibyście polecić nam jakiś sklep, który oferuje produkty wysokiej jakości? Będę bardzo wdzięczny za waszą pomoc!

Sara
Posty: 178
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:20 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Sara »

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też pompa ciepła de dietrich alezio s v200 11kw: hap/pl/pl/products/ogrzewanie/pompy-ciepla/powietrzne/ze-zbiornikiem/alezio-s-11-tr-e-v200-pompa-ciepla-powietrze-woda-z-podgrzewaczem-c-w-u-3-faz-ze-wspomaganiem-elektrycznym-19066 . Warto pomyśleć o takim zakupie. Mam w domu taką pompę i jestem bardzo zadowolona z niej.

daniela71
Posty: 117
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:17 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: daniela71 »

Teraz opcji jeśli chodzi o ogrzewanie domu jest wiele. Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest centralne ogrzewanie. Wygodne, wydajne i bezpieczne. Oczywiście jeśli jest dobrze wykonane. Na szczęście są na rynku firmy, które takie instalacje wykonują. Tutaj kasprzak-instalacje/pl/ namiary na taką z Krakowa. Kompleksowo, rzetelnie i terminowo.

daniela71
Posty: 117
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:17 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: daniela71 »

Jak widać opcji jest wiele. Piec co jakiś czas warto wymienić i wówczas możemy zmienić paliwo, z którego będziemy korzystali. Plusem takiej wymiany jest też to, że można uzyskać na nią dofinansowanie. Są programy gminne i krajowe, które oferują takie dofinansowania. Poczytajcie tutaj domowniczy/pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/ . W mojej ocenie warto skorzystać.

ODPOWIEDZ