Pompa ciepła i fotowoltaika

ManiaQ
Posty: 204
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 6:06 pm

Pompa ciepła i fotowoltaika

Post autor: ManiaQ »

Jesteście w trakcie budowy i stoicie przed wyborem ogrzewania? Moim zdaniem warto zdecydować się na pompę ciepła i połączyć ją z fotowoltaika krapkowice . Dzięki temu uzyskacie darmowe i ekologiczne ogrzewanie. Ponadto dzięki panelom można uniezależnić się od dostawców prądu, więc nie będziecie musieli się ograniczać ze zużyciem energii w gospodarstwie domowym. Warto rozważyć taką opcję.

małwa
Posty: 245
Rejestracja: pn mar 08, 2021 11:59 am

Re: Pompa ciepła i fotowoltaika

Post autor: małwa »

A co, jeżeli na dachu nie ma za dużo miejsca? Gdzie ja można montować? Bo widzicie, ja myślę o budowie Tytana 2 B mgprojekt/com/pl/tytan-2-b i zastanawiam się, co z tak krótkim dachem zrobić. Nie można przedłużyć, a obawiam się, czy dość paneli nam się tam zmieści... Czekam na trafne rady.

andzia77
Posty: 593
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:31 pm

Re: Pompa ciepła i fotowoltaika

Post autor: andzia77 »

Jak najbardziej, panele fotowoltaiczne to super rozwiązanie. Samodzielna produkcja prądu na własny użytek to oszczędność i dbanie o środowisko. Najważniejszy jest w tej kwestii wybór odpowiedniej firmy, która pomoże dobrać odpowiednie panele. Ja ze swojej strony mogę polecić wam tę firmę hewalex/pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ . Mają bardzo dobrą ofertę, a przy tym duże doświadczenie i bardzo przystępne ceny. Dodatkowo, na ich stronie znajdziecie dużo pożytecznych wskazówek dotyczących fotowoltaiki.

Awatar użytkownika
Piernik_13
Posty: 283
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:56 pm

Re: Pompa ciepła i fotowoltaika

Post autor: Piernik_13 »

Hej wszystkim forumowiczom.

Piszę do Was z takim pytaniem, czy mieliście może styczność z pompami ciepła? Ja się właśnie zastanawiam, czy w swoim domu czegoś takiego nie zamonotwać... Co sądzicie na ten temat? Całkiem dobrze wygląda oferta tej firmy z Katowic https://karino.pl/kontakt.html Jesteście może w stanie coś doradzić w tym temacie? Z góry wielkie dzięki za wszelkiej maści porady.
Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.

ODPOWIEDZ