Najczęściej pojawiające się mity na temat pomp ciepła

Coraz częściej zastanawiamy się nad zainwestowaniem w system grzewczy jakim jest pompa ciepła. Bez wątpienia daje ona wiele korzyści, ale w związku z często pojawiającymi się mitami w internecie – ostatecznie rezygnujemy z tego pomysłu. w tym artykule postaramy się obalić najczęściej pojawiające się mity na temat tego systemu grzewczego. Koniecznie przeczytaj ten artykuł, jeżeli przymierzasz się do takiej inwestycji!

Dużo hałasu

To chyba najczęściej pojawiający się mit na ten temat. Przede wszystkim, aktualne urządzenia posiadają cały szereg zabezpieczeń i technologii zagłuszające pracę pompy do absolutnego minimum. Poza tym istnieje ogromna ilość wytycznych, które ograniczają dopuszczalny poziom hałasu w urządzeniach. Są one cały czas zaostrzane, dzięki czemu masz pewność, że Twoja pompa ciepła będzie hałasowała jak zwykła lodówka. A na to przecież nie narzekamy? Poza tym wiele rozwiązań posiada tryb cichy, który zapewnia praktycznie absolutną ciszę pracy naszej pompy.

Tylko do nowych budynków

Bardzo często wydaje nam się, że pompa ciepła jest niewydajna dla starszego budownictwa. Aktualne rozwiązania oferują tyle mocy, że jak najbardziej będą wydajne w ogrzewaniu nawet najstarszych budynków. Niemniej jednak, dodatkowa izolacja takiego budynku jak najbardziej zwiększy wydajność tego systemu grzewczego.

Niepewna inwestycja

Wielu z nas rezygnuje z takiej formy ogrzewania, gdyż twierdzimy, że jest to niepewna inwestycja. Jest to jak najbardziej błędne myślenie! Pompy ciepła produkowane są od kilkudziesięciu lat i zdecydowanie się to nie zmieni. Aktualni producenci oferują wieloletnie gwarancje, dzięki czemu możesz być pewny swojego zakupu. Poza tym pompa ciepła działa tylko i wyłącznie przy użyciu energii, co czynią ją wolną od ceny paliw w przyszłości.

Pompa ciepła wygląda brzydko

Owszem, starsze modele nie prezentują się najlepiej, jednak nowoczesne technologie sprawiają, że zdecydowanie nie ma się czego wstydzić. Poza tym, możesz zdecydować się na pompę wewnętrzną, dzięki czemu skutecznie ukryjesz ją w kotłowni.

Ciężko znaleźć dobrego i sprawdzonego instalatora

Jest to jak najbardziej nieprawda. Rynek pomp ciepła dynamicznie się rozwija, gdyż znacznie wzrosła ich popularność w ostatnich latach. Z tego właśnie względu istnieje wiele sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy konkurują ze sobą cenami i usługami. Dlatego nie jest problemem wybór odpowiedniego usługodawcy.

Wysokie koszta eksploatacji

Pompa ciepła wymaga dostarczenie energii. Jednak stosunek pobranej energii do tej zaoszczędzonej wynosi zaledwie 1/5. Warto zaznaczyć, że jest to niezwykle wydajne i ekologiczne rozwiązanie, które jest jak najbardziej zdrowe dla środowiska. Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że pompa jest zainstalowana w sposób prawidłowy i zalecany przez producenta. Właśnie dlatego powinieneś zdecydować się na sprawdzonych fachowców w tej dziedzinie.

Jak widać pompy ciepła to niezwykle wydajne urządzenie i jest jak najbardziej technologią przyszłości, która niebawem zawita praktycznie w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *