Najmodniejsze style wnętrz

Czytając ten artykuł zapewne zastawiasz się, co aktualnie zyskuje na popularności i jest najmodniejsze jeżeli chodzi o wystrój wnętrza. Szukając inspiracji w tym zakresie trafiłeś w odpowiednie miejsc! Zaprezentujemy Ci tutaj najmodniejsze aktualnie trendy wnętrzarskie, które z pewnością Cię zadowolą. Koniecznie przejdź do dalszej części tego artykułu!

Jak się okazuje, w zmianie naszego aktualne wystroju wcale nie jest potrzebny generalny remont. Czasem wystarczy zmienić kilka mebli, wyposażyć się w dodatki do aranżacji lub czasem pomalować ściany na nowo. Dowiesz się tu, jak skutecznie dokonać metamorfozy swojej aranżacji na modny styl i trend.

Maksymalizm

Aktualnie popularność systematycznie zyskuje maksymalizm. Nie rezygnuje się tutaj z wyraźnych i dużych wzorów o intensywnej palecie barw. Jak najbardziej odchodzimy od stonowanych kolorów i przechodzimy to żywych odcieni klejnotów szlachetnych. Dotyczy to także wyboru mebli i koloru ścian. Odpowiednio przygotowując aranżację należy tutaj przede wszystkim wybrać jeden główny akcent do którego będziemy dopasowywać resztę aranżacji. Pozwala to na łatwość zmian, szczególnie jeżeli rezygnujemy ze swojej aktualnej aranżacji.

Zaokrąglenia i fale

Styl nowoczesny na swój sposób powoli odchodzi w zapomniane. Teraz decydujemy się na okrągłe i falowane kształty, które świetnie sprawdzają się w przypadku mebli. Stawiamy przede wszystkim na szerokie fotele o okrągłych kształtach, dodatki kuliste i jasne oświetlenie. Warto postawić na wydłużone i rozciągnięte formy ław, które są niezwykle praktyczne w naszym mieszkaniu. Odpowiednio dobrane meble będą sprzyjały wypoczynkowi, a nasz salon czy sypialnia będzie jak najbardziej przytulna.

Marmur

Marmur jest wyjątkowym materiałem, który bardzo często wraca do łask trendów wnętrz. Nic dziwnego, gdyż jego różne barwy i odcienie pozwalają dopasować go do wielu stylów. Dodaje on niezwykłej elegancji i uczucia spokoju. Świetnie pasuje również do łazienek, gdzie nadaje ponadczasowego szyku aranżacji. Marmur jest bardzo popularny wśród producentów mebli, dlatego również i w tym przypadku nie musisz od razu decydować się na generalny remont. Wystarczy kilka charakterystycznych i widocznych akcentów marmurowych, a Twoja aranżacja nabierze nowego wyglądu.

Inspiracja wnętrza Japonią

Coraz częściej i bardziej dociekliwie interesujemy się tą kulturą dalekiego wschodu. Właśnie dlatego chętniej dobieramy dodatki tak, aby jak najbardziej przypominały nam tą kulturę. Orientalne wzory stosuje się już nie tylko na tapetach i tkaninach. Jeżeli chodzi o meble, warto tutaj zastosować jasne barwy z charakterystyczną, czystą linią – najczęściej drewnianą. Jeżeli chodzi o tkaniny to stawiamy tutaj przede wszystkim na delikatny jedwab. Jeżeli Twoja aktualna aranżacja to styl skandynawski – bardzo łatwo z niego przejść właśnie w tę aranżację. Wystarczy zaledwie kilka dodatków w postaci lampionów, specyficznych wazonów czy eleganckiego parawanu – i gotowe. Możesz cieszyć się orientalnym, japońskim stylem aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *