W jaki sposób efektownie urządzić małą łazienkę z prysznicem lub wanną?

Bardzo często mamy problem z niewielkim rozmiarem łazienki w naszych mieszkaniach. Dotyczy to głównie osób mieszkających w blokach, gdzie łazienki rzeczywiście często są niewielkich rozmiarów. Kiedy nie chcemy rezygnować z wanny ze względów wielkości pomieszczenia warto odnieść się do kilku prostych porad, które poznasz właśnie w tym artykule. Poza tym, dowiesz się tutaj jakie prysznice będą najlepsze i w tym przypadku. Zapraszamy do ciekawej lektury!

Wanny o niestandardowych rozmiarach

Najlepszym wyborem będzie tutaj wanna o niestandardowych rozmiarach. Najmniejsze opcje dostępne na rynku mają wymiary 80×100 cm . Taka opcja pozwoli umieścić wannę niemalże w każdej łazience! Inną alternatywą dla wanny może być brodzik. Osiąga on jeszcze mniejsze rozmiary, jednak ma swoje wady w porównaniu z wanną. Świetnie spisuje się tutaj brodzik półokrągły, który można umieścić na przykład w narożniku.

Jeżeli masz naprawdę mało miejsca to dobrym wyborem może okazać się wanna narożna. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu zajmie znacznie mniej miejsca wizualnie, a będzie jak najbardziej praktyczna. Zwróć tutaj szczególną uwagę na brzegi wybranej wanny. Jeżeli wybierzesz odpowiednio – zaoszczędzisz kilka dodatkowych centymetrów.

Na jaki prysznic postawić w małej łazience?

Świetnie sprawdzi się tutaj prysznic we wnęce. Jego niestandardowe wymiary pozwolą oszczędzić mnóstwo miejsca. Aby to rozwiązanie było jak najbardziej funkcjonalne – zdecyduj się na szklany parawan do armatury. Będzie to najlepszy możliwy wybór dla Ciebie!

Prysznic z odpływem liniowy nadaje się nie tylko do dużych łazienek. Świetnie sprawdza się w mniejszych ubikacjach, dzięki czemu będzie wydawała się ona bardziej przestronna. Brak brodzika daje nam znacznie więcej możliwości i miejsca, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie urządzić małą łazienkę.

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Masz bardzo małą łazienkę i jest to dla Ciebie powód do nerwów? Możesz skutecznie zwiększyć przestrzeń optycznie, odwołując się do tych kilku prostych porad.

Przede wszystkim postaw na odpowiednie oświetlenie. Możesz zastosować tutaj taśmy LED zaznaczające linię szafek, albo kinkiety na ścianach. Plafon na suficie może być również świetnym pomysłem.

Poza tym warto postawić na lustra. Im ich więcej – tym przestrzeń wydaje się znacznie większa. Nie można tu jednak nazbyt przesadzać – pamiętaj o tym!

Zwracaj uwagę na to w jaki sposób przechowujesz podstawowe przybory toaletowe. Nie pozostawiaj ich luzem, gdziekolwiek Ci się do przydarzy. Użyj wiszących szafek z wysokim połyskiem. Półki ścienne z hartowanego szkła również będą świetnym wyborem. Takie porady skutecznie pozwolą zwiększyć optycznie przestrzeń w Twojej niewielkiej łazience.

Jeżeli chcesz cieszyć się świetnie urządzoną małą łazienką to koniecznie zastosuj się do wyżej wymienionych porad. Dzięki temu osiągniesz sukces, a Twoje oczekiwania co do pięknej łazienki na pewno się spełnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *