Wełna skalna – skuteczne ocieplenie Twojego domu

Jeżeli mieszkasz w domu wykonanym w czasach starego budownictwa to koniecznie sprawdź jakie straty energii generuje właśnie Twój dom. Jak się okazuje, wartości te często są po prostu ogromne. Słaba izolacja cieplna domu generuje spore straty energii, a przez to wydajemy znacznie więcej na ogrzewanie. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o odpowiednią izolację naszego budynku. Świetnym wyborem okazuje się być wełna skalna, która ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i posiada atrakcyjną cenę rynkową. Jest również przyjazna środowisku, co również warto mieć na uwadze. Poznaj zalety takiego rozwiązania i dowiedz się jak skutecznie wykonać wszelkie prace. Zapraszamy do artykułu!

Dlaczego wato postawić na wełnę skalną?

Dbając o odpowiednie aspekty ocieplania starego budownictwa, wymaga to ogromnej dbałości o szczegóły. Wełnę skalną wykorzystuje się do zewnętrznego ocieplania budynku. Jest niezwykle estetyczna i nieradykalna, dzięki czemu łatwo się ją nakłada. Wyjątkowe właściwości tego rozwiązania sprawią, że Twój dom będzie znacznie cieplejszy, jak i będzie generował znacznie mniej zanieczyszczeń do środowiska. Dzięki temu nie przyczynisz się do powstawania smogu w większych miastach!

Niezwykłe właściwości tego rozwiązania gwarantują odpowiednie ogrzanie murów. Dzięki temu w Zimę Twoje ściany będą skutecznie trzymały ciepło, a latem w pomieszczeniach będziesz odczuwał przyjemny chłód. Właśnie dlatego jest to świetny wybór w branży termoizolacyjnej.

Zalety wełny skalnej

Wełna skalna przede wszystkim pomaga utrzymać stabilną temperaturę wewnątrz budynku na maksymalnie długo. Ogranicza straty energii, co wpływa niezwykle pozytywnie na nasz portfel. Wełna skalna jest naturalnym materiałem, którzy przede wszystkim jest niepalny i niezwykle wytrzymały. Dzięki swojej odporności nie straszne mu żadne warunki atmosferyczne. Ponadto zapewnia on również izolację akustyczną, co jest dodatkowym atutem w przypadku domów w pobliżu ruchliwej ulicy.

Jak skutecznie ocieplić dom?

Przeważnie stosuje się tutaj metodę lekką mokrą. Technika ta składa się z czterech etapów, w których najpierw przygotowujemy ścianę do ocieplenia. Następnie mocujemy i szlifujemy płyty i przechodzimy do wykonywania warstwy zbrojnej. Aby efekt był jak najlepszy, prace należy prowadzić w temperaturze od 5-25 stopni Celsjusza. Ściany muszą być dokładnie wyczyszczone i suche. Chłodne podłoże wymaga gruntowania specjalnym preparatem. Jeżeli ścianę zewnętrzną pokrywa kruchy i stary tynk – należy go najpierw skuć.

Właśnie dlatego wełna skalna jest komfortowym rozwiązaniem, przyjaznym środowisku. Aktualne rozwiązania pozwalają nawet korzystać ze specjalnych dofinansowań, związanych z ocieplaniem zewnętrznym budynku. Podchodząc odpowiednio do tego tematu zapewnisz sobie i bliskim niskie rachunki za prąd, komfort i bezpieczeństwo. Wełna skalna jest bez wątpienia świetnym materiałem izolacyjnym, dlatego zdecyduj się na remont ścian zewnętrznych już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *